Αποδοχή Δωρεάς από το Σχολείο μας

Ημέρα χαράς και ικανοποίησης σήμερα για το Σχολείο μας, αφού δύο μεγάλες εταιρείες εμπιστεύτηκαν το όραμά μας αλλά και την ποιότητα λειτουργίας μας και μας δώρισαν- κατόπιν σχετικών αιτημάτων μας- το σύνολο των απαιτούμενων υλικών για την πλήρη ανακαίνιση των τουαλετών καθηγητών/τριών και μαθητών/τριών. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε, λοιπόν, θερμά την εταιρεία Ravenna (Αθήνα), η οποία μας προμήθευσε το σύνολο των ειδών υγιεινής, την εταιρεία Hatz Porcelana (Θεσσαλονίκη), η οποία μας παρείχε τα απαραίτητα πλακάκια, καθώς και την επιχείρηση Αφοί Τσέλιου (Καρδίτσα), που αποτέλεσε τον καταλυτικό ενδιάμεσο κρίκο επικοινωνίας με την εταιρεία Χατζηγεωργίου. Σύμφωνα με τις δηλώσεις των Υπευθύνων του Δήμου μας, οι νέες τουαλέτες- καλώς εχόντων των πραγμάτων- θα είναι έτοιμες και διαθέσιμες προς χρήση με το άνοιγμα της Σχολικής μας Μονάδας μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές.